אודות המכון
יו"ר הועד המנהל
מבנה המכון
אבות המכון
ספר טלפונים
איך מגיעים
צור קשר
כנס עשור למכון גרטנר
כנס עשור למכון גרטנר גירסה להדפסה

ב- 19.9.2011, נערך יום עיון לציון עשור להקמת מכון גרטנר לחקר אפידמיולוגיה ומדיניות בריאות. בכנס הוצגו עבודות שבוצעו במכון, עם דגש על חשיבות מידע מעובד, המבוסס על נתונים הנאספים במחקרים, ומועבר לשירות מקבלי החלטות במערכת הבריאות.


בסיומו של יום העיון נערך פאנל בהשתתפות מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו והמדען הראשי של משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, וחוקרים בכירים במכון גרטנר, בהנחייתו של פרופ' שוקי שמר. נושא הפאנל היה "נתונים בשירות מקבלי החלטות במערכת הבריאות". בדיון הובאו דוגמאות לשימושים מוצלחים שנעשו במידע שהועבר ע"י חוקרים ממכון גרטנר לרשות מקבלי החלטות במשרד הבריאות, ומאידך הובאו דוגמאות למידע והמלצות שהועברו למשרד הבריאות, בעקבות מחקרים שבוצעו במכון, ולא יושמו. בנוסף, הציגו החוקרים חסמים שעומדים בפני החוקרים בבואם לבצע מחקרים אפידמיולוגיים שנועדו לסייע למקבלי ההחלטות בקביעת מדיניות בריאות.כתבה שפורסמה בעיתון "הארץ" בתאריך 09.10.2011, דנה בשתי עבודות שהוצגו בכנס. האחת עבודתו של ד"ר ברוך ולן "התייחסות הציבור בישראל לחיסוני שפעת החזירים" מהיחידה למדיניות גנטית וביו-אתיקה.

העבודה השנייה של ד"ר עמית הופרט "איפיון תבניות התפשטות של שפעת עונתית בישראל לצורך בחינה מחודשת של מדיניות החיסונים" מהמרכז להערכת סיכונים.